SON EKLENENLER

Bakan Bilgin açıkladı, tarih belli oldu.EYT de son durum

EYT'de son durum: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den EYT'ye dair son dakika açıklaması geldi. Bakan Bilgin, kamudaki sözleşmeli personelle ilgili çalışmayı bitirmek üzere olduklarını, bunun ardından kadroya geçmemiş taşeron işçilerle ilgili çalışmayı tamamlayacaklarını, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin ise aralık ayında gündeme geleceğini söyledi.
06 Eylül 2022 19:14

EYT son dakika haberi: Milyonların gözünü çevirdiği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda son dakika gelişmesi yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sözleşmeli personel, taşeron işçiler ve EYT konusundaki son gelişmeleri anlattı.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Bilgin, kamudaki sözleşmeli personel meselesi üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bilgin, "Çalışmamızı bitirmek üzereyiz. Meclis açıldığında sözleşmeli personel dosyasını getireceğiz. Şu anda üzerinde çalıştığımız dosya o, bitirmek üzereyiz" diye konuştu.

Sözleşmeli personel ve geçici işçiler konularının bir an önce çözülmesi gereken dosyalar olduğunu vurgulayan Bilgin, "Sözleşmeli personel mevzusunu çözüyoruz, önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşırız" ifadelerini kullandı.

Bu düzenlemelerin ardından maden işçileri ve kadroya geçmemiş taşeron işçilerle ilgili sorunlara yönelik çalışmanın gündemde olacağını kaydeden Bilgin, önceliklerinin kadroya geçmemiş 90 bin civarındaki taşeron işçi olacağını dile getirdi.

Bakan Bilgin, "Taşeron işçilerle ilgili bir çalışmamız var. O da ayrı bir dosya. Sözleşmeli personelle ilgili çalışma bittikten sonra onu ele alacağız" bilgisini verdi.

"EYT ARALIK AYI GİBİ GÜNDEME GELİR"

EYT konusundaki bir soru üzerine Bilgin, bu konudaki teknik çalışmanın biraz daha zaman alacağını söyledi. Bilgin, "Tek bir formül üzerinde duruyoruz ama henüz sonuçlandırmadık. EYT aralık ayı gibi gündeme gelir" dedi.

TÜRKİYE GAZETESİ

DÜNYA HABER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER